9 بهترین برندهای جواهرات دنیا 2024

رابطه بین انسان و جواهرات عمیق است و به اولین تمدن های بشری برمی گردد. در طول تاریخ، جواهرات برای زینت دادن خود، به عنوان نمادی از موقعیت و ثروت و به عنوان نوعی ابراز وجود و سبک استفاده شده است.

جواهرات امروزی پر جنب و جوش تر و پویاتر از همیشه هستند و هزاران برند همه چیز را از طرح های سنتی بی انتها و ظریف گرفته تا سبک های جسورانه معاصر تولید می کنند. در زیر نگاهی به تاریخچه، مجموعه ها و طرح های منحصر به فردی می اندازیم که ماندگارترین، محبوب ترین و شاخص ترین برندهای جواهرات لوکس را از بقیه متمایز می کند.

ارائه می کنیم: بهترین برندهای جواهرات جهان.

فهرست مطلب

1 – تیفانی و شرکت (Tiffany & Co.)

سال تاسیس: 1837

همچنین به عنوان: تیفانی شناخته می شود

ادعای شهرت: نماد برترین برندهای جواهرات دنیای جدید

گروه: LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton – شرکت لویی ویتون و هنسی

مجموعه های قابل توجه

معروف‌ترین مجموعه‌های تیفانی شامل لوبیا، الماس کنار حیاط، قلب باز، سویلانا، اشک، قلب دوست داشتنی و پشته‌های شکر است. دو مورد آخر توسط پالوما پیکاسو (Paloma Picasso) طراحی شده است.

تاریخچه مختصر

شرکت تیفانی، که در زبان عامیانه به عنوان Tiffany’s شناخته می‌شود، یک برند جواهرات گران‌قیمت است که در سال 1837 توسط چارلز لوئیس تیفانی و جان بی یانگ در کانکتیکات به‌عنوان یک فروشگاه لوازم التحریر و کالاهای فانتزی تأسیس شد.

در سال 1838 به 259 برادوی در منهتن پایین نقل مکان کرد. سپس در سال 1853، چارلز تیفانی سکان هدایت شرکت را به دست گرفت و تجارت را بر روی جواهرات متمرکز کرد و برخی از اصطلاحات “انقلابی” را در این تجارت معرفی کرد.

ابتدا، شرکت برای جلوگیری از چانه زنی بر سر قیمت، قیمت کالاهای خود را به وضوح مشخص کرد. دوم، تیفانی فقط پرداخت نقدی را می پذیرفت.

“کتاب آبی”، اولین کاتالوگ سفارش پستی تیفانی، در سال 1845 منتشر شد. عجیب است که این شرکت در آن زمان برای ارتش ایالات متحده تسلیحات (با مدل 1840 سواره نظام صابر)، پرچم ها و ابزار جراحی نیز تامین می کرد.

از آن زمان، این شرکت در ایالات متحده و خارج از کشور به شهرت رسید. در سال 1867، اولین شرکت آمریکایی بود که برنده جایزه برتری در ظروف نقره در نمایشگاه جهانی پاریس شد. سپس در سال 1878 مدال طلای جواهرات را از آن خود کرد.

در سال 1887، تیفانی جواهرات فرانسوی تاج را خریداری کرد، شاهکاری که در سراسر جهان تبلیغات را به خود جلب کرد و نام این شرکت را به عنوان یکی از بهترین مارک های جواهرات در جهان معرفی کرد. از آن زمان به بعد، این شرکت دامنه خود را گسترش داد و خطوط مختلفی از محصولات لوکس را به فروش رساند و شعبه های خود را در سرتاسر جهان افتتاح کرد (بیش از 300 تا به امروز). همچنین در فیلم‌هایی مانند «صبحانه در تیفانی» نمادین با آدری هپبورن جشن گرفته شد.

در سال 2021، تیفانی توسط LVMH شرکت لویی ویتون و هنسی خریداری شد.

2 – کارتیه (Cartier)

سال تاسیس: 1847

گروه: ریچمونت

مجموعه های قابل توجه

“پلنگ” شناخته شده ترین ساخته کارتیه است: نمادی از برتری و الهام بدیع. کارتیه را به یکی از تحسین برانگیزترین برندهای جواهرات لوکس در جهان تبدیل کرده است.

کارتیه مجموعه ترینیتی را در دهه 1920 معرفی کرد و تا امروز، این مجموعه شامل مجموعه گسترده ای از حلقه ها، دستبندها، گوشواره ها و گردنبندهای زیبا شده است.

مجموعه LOVE کارتیه، حاوی قطعه امضا شده خود، دستبند جذاب LOVE، بیش از 50 سال دوام آورده است و یکی از شناخته شده ترین مجموعه های کارتیه است.

تاریخچه مختصر

لویی فرانسوا کارتیه Maison Cartier را که یکی از مشهورترین برندهای طراح جواهرات است، تأسیس کرد. در سال 1847 زمانی که او کارگاه استاد سابق خود را به دست گرفت، در پاریس آغاز شد. پسرش، آلفرد، تولید را ادامه داد. با این حال، تنها با سه پسرش بود که نام کارتیه در سراسر جهان شناخته شد.

لویی کارتیه احتمالا آینده نگرترین در بین این سه نفر بود.

او ذهن پشت پرده مشهورترین طرح‌های کارتیه، مانند «ساعت‌های اسرارآمیز» با حرکات پنهان‌شان بود. همچنین، او از طرح‌های آرت دکوی مد روز، مانند مجموعه «توتی فروتی» حمایت کرد.

در سال 1909، او همچنین خالق یکی از اولین ساعت‌های مچی، “Santos” برای دوستش آلبرتو د سانتوس-دومونت بود. این ساعت همچنان در حال تولید است.

در حالی که لوئیس خلاق بود، برادرش پیر یک مغز متفکر تجاری بود. او با باز کردن بازار ایالات متحده، دامنه فعالیت شرکت را گسترش داد. همچنین در سال 1909، او اولین «بوتیک» کارتیه را در نیویورک تأسیس کرد. برادر دیگر، ژاک، مسئولیت توسعه در بریتانیا را بر عهده داشت. او یک مغازه در خیابان نیو باند لندن باز کرد، جایی که هنوز هم هست. ژاک همچنین مسئول گسترش شرکت در شرق مانند خاورمیانه و هند بود. اینجا جایی بود که Cartier در نهایت یکی از معروف ترین ساخته های خود را فروخت، گردنبند دیدنی که به سفارش مهاراجه پاتیالا ساخته شده بود. این شامل تقریباً 1000 قیراط نصب شده از خالص ترین الماس ها بود.

پیر به دلیل خرید و سپس فروش الماس معروف “امید” به اجتماعی نامتعارف آمریکایی “اولین والش مک‌لین” مشهور بود. این سنگ، الماس آبی تیره 45 عیار، به دلیل بدشانسی بدنام بود. (گفته می شد که صاحبان قبلی سر بریده مرده اند یا سگ های وحشی زنده زنده خورده اند!). و این واقعیت به مزون فرانسوی تبلیغات بی سابقه ای در ایالات متحده داد.

Cartier Tank یکی دیگر از ساعت‌های مچی بود که توسط Louis Cartier برای ادای احترام به تانک‌های مدرنی که در جنگ جهانی اول استفاده می‌شد، طراحی شد و در سال 1919 عرضه شد. طرح‌های معروف دیگری در طول سال‌ها دنبال شد و مزون را به شهرت جهانی رساند.

در سال 1972، وارثان خانواده کارتیه این تجارت را فروختند. پس از یک سری مالکیت، این شرکت سرانجام در سال 2012 در گروه ریچمونت، جایی که امروز در آن ساکن است، پایان یافت.

3 – بوشرون (Boucheron)

سال تاسیس: 1858

ادعای شهرت: مخترع Place Vendome

گروه: کرینگ

یکی از نمادین ترین مارک های جواهرات، خانه بوشرون توسط فردریک بوشرون در سال 1858 تاسیس شد. اولین فروشگاه او در Galerie de Valois افتتاح شد.

مجموعه های قابل توجه

بین برجسته‌ترین مجموعه‌های بوشرون، ما می‌توانیم معماری، مجموعه حیوانات (Animals)، Quatre، Serpent Boheme، Nature Triomphante و خطوط Jack de Boucheron را پیدا کنیم.

تاریخچه مختصر

در سال 1866 بوشرون یک آتلیه طراحی ایجاد کرد. اندکی پس از آن، در سال 1867، او مدال طلا را در جریان نمایشگاه جهانی پاریس به دست آورد. جوایز متعدد دیگری نیز در طی سال‌ها به دنبال داشت که این مزون را به یکی از برجسته‌ترین برند ها در سراسر جهان تبدیل کرد. در نمایشگاه جهانی 1878، مزون برنده جایزه بزرگ شد، آن گردنبند یاقوت کبود شگفت انگیزی بود که برای مشتری ثروتمند آمریکایی، ماری لوئیز مک کی، ساخته شده بود. این یک یاقوت کبود بزرگ 159 قیراطی به عنوان قطعه اصلی خود داشت.

در سال 1879، بوشرون یک طرح انقلابی ارائه کرد: یک گردنبند بدون بند، که جایزه بزرگ دیگری را برای نوآوری برجسته جواهرات به مزون دریافت کرد.

فردریک بوشرون اولین جواهرساز پاریسی شد که در سال 1893 به میدان واندوم نقل مکان کرد. افسانه می گوید که او مکانی را برای باز کردن بوتیک خود انتخاب کرد – میدان 26 وندوم، جایی که امروز مغازه در آنجا باقی مانده است – زیرا آفتابی ترین میدان بود. که الماس های ویترین مغازه ها درخشان تر می درخشند.

یکی از قابل توجه ترین مشتریان مزون – و ما امروز می گوییم سفیران – کنتس معروف کاستیلیونه بود.

یک زیبایی مرموز، کنتس، که ویرجینیا اولدوینی نام داشت، به عنوان “الهی” شناخته می شد. او که به زیباترین زن قرن مشهور است، مدیر هنری کاملی برای خودش بود.

او زوایا، نورها، همه چیز را در تمام پرتره های عکاسی خود با دقت بسیار زیاد تصمیم گرفت تا زیبایی خود را به حداکثر برساند. جواهرات توسط بوشرون گنجانده شده است.

معرفی شرکت در “جت ست” آن زمان بسیار مهم بود و این شرکت در سراسر جهان بسیار مشهور شد، زیرا در مسکو و سپس سنت پترزبورگ، نیویورک و لندن مغازه های بین المللی باز کرد.

این خانواده در پایان دهه 1900 شرکت را فروخت و امروزه بوشرون بخشی از گروه کرینگ(Kering) و یکی از نمادین ترین مارک های جواهرات سطح بالا در سراسر جهان است.

4 – پیاژه (Piaget)

سال تاسیس: 1874

گروه: ریچمونت

میسون پیاژه یک برند جواهرات سطح بالا است که در چندین زمینه از تجارت لوکس فعال است.

مجموعه های قابل توجه

در میان دیگران، مالکیت، رز، قلب، افراطی و نور خورشید از آثار های شناخته شده این برند بزرگ است.

تاریخچه مختصر

ژرژ ادوار پیاژه در نوزده سالگی اولین کارگاه خود را در دهکده ای کوچک در ژورای سوئیس به نام La Côte-aux-Fées راه اندازی کرد. او در حرکات ساعت با دقت بالا تخصص داشت. اشتیاق او به سرعت شناخته شد و او شروع به تامین قطعات و حرکات برای معتبرترین برندهای ساعت در سوئیس کرد.

در دهه بیست، پسر ژرژ ادوارد، تیموته، تولید را از اجزا و حرکات ساده به ساعت‌های کاملی که نام پیاژه را دارند تغییر داد. در تمام این مدت، او به سطح بالایی از کسب و کار رسیدگی می کرد. ساعت های او نه تنها دقیق بودند، بلکه به طرز شگفت انگیزی تزئین شده بودند. آنها از بهترین تکنیک های سنتی استفاده می کردند که توسط خدمه ای از صنعتگران چیره دست جواهرسازی استفاده می شد.

تحت هدایت پسران تیموتی جرالد و والنتین، این روند تا سال 1954 ادامه یافت. پیاژه که قبلاً به خاطر ساعت های بسیار نازک خود مشهور بود، اولین مجموعه جواهرات خود را در سال 1959 ارائه کرد. همچنین اولین “سالون پیاژه” را در ژنو افتتاح کرد.

تصور می شد که این بوتیک به نوعی باشگاه تبدیل شود. در آنجا، مشتریان پیاژه می‌توانند با خلاقیت طراحان مزون و هنرنمایی صنعتگران آن درگیر شوند.

از آن لحظه به بعد، پیاژه آتلیه های خود را با تخصص در زرگری و جواهرسازی راه اندازی کرد. این به آن اجازه داد تا بر کل تولید خود تسلط یابد.

خلاقیت پیاژه توسط والنتین تحریک شد، که دستور اصلی او “آنچه را که قبلا انجام نداده است انجام دهید” بود. طراحان او پاسخ دادند و در سال 1963 اولین مجموعه ساعت‌های با صفحه‌ای که از سنگ‌های نیمه قیمتی ساخته شده بود را به بازار عرضه کردند. همچنین شامل ساعت های دکمه سرآستین و ساعت های آویز «مجموعه قرن بیست و یکم» بود.

سبکی که حاصل شد آنقدر پر جنب و جوش، بازیگوش و ظریف بود که مورد توجه برخی از شخصیت های معروف قرار گرفت. این شامل جکی کندی، الیزابت تیلور و سوفیا لورن بود.

خلاقیت های مزون به حدی از نوآوری رسید که شروع به همکاری با هنرمندان مشهوری کرد که از بین آنها می توان به سالوادور دالی و اندی وارهول اشاره کرد.

این شرکت در سال 1988 توسط گروه ریچمونت(Richemont) خریداری شد. با این حال، این شرکت بر اساس خطوطی که توسط خود ژرژ ادوارد پیاژه درست شده بود، به توسعه ادامه داد. شعار او “همیشه بیش از آنچه لازم است انجام بده” بود و رکوردهای جدیدی را در ساعت شناسی به خاطر حرکات بسیار نازک خود ثبت کرد.

اما همچنین به عنوان یک برند جواهرات لوکس، پیاژه بر سر راه خود ننشست. این شرکت همچنان به راه اندازی مجموعه های جدید برای برآورده کردن درخواست های مشتریان خود در سراسر جهان ادامه می دهد.

5 – بولگاری (Bvlgari)

سال تاسیس: 1881

همچنین به عنوان: Bulgari شناخته می شود

گروه: LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton – شرکت لویی ویتون و هنسی

برند جواهرات گران‌قیمت Bulgari که با نام بولگاری نیز شناخته می‌شود، از روش لاتین نوشتن «U» استفاده می‌کند.

مجموعه های قابل توجه

معروف ترین مجموعه های فعلی بولگاری، به غیر از Serpenti، شامل Bulgari Bulgari، Forever، BZero1 هستند. آنها همچنین یک خط ایجاد شده با مشارکت سازمان غیردولتی نجات کودکان دارند.

تاریخچه مختصر

“v” در بولگاری از نبوغ بنیانگذارش، سوتیریوس ولگاریس، مهاجری به ایتالیا که از یونان آمده بود، می آید. او در دهکده اپیروس پارامیتیا، مهمترین شهر نقره‌سازی بالکان به دنیا آمد. اما خانواده او مورد استقبال بلغارستان ی ها قرار گرفته بود و به همین دلیل هم بولگاری رو برای نام فامیلی انتخاب کردند.

سوتیریوس یک نقره‌ساز خوب بود. در سال 1884 اولین مغازه خود را افتتاح کرد. در سال 1909، از آنجایی که او قبلاً کاملاً موفق بود، آن را به مکان فعلی، Via Condotti منتقل کرد.

طرح های او عناصری را از هنر بیزانسی و اسلامی به عاریت گرفته و آنها را با نقوش گل ترکیب می کرد. این در سبک آرت دکو مرسوم بود.

دو پسر سوتیریوس، جورجیو و کوستانتینو، سنت خانه را ادامه دادند. آن‌ها یکی از معروف‌ترین نقوش بولگاری، مجموعه «سرپنتی» را در سال 1940 معرفی کردند. «دولچه ویتا» دهه پنجاه نشان داد که فرنچایز بولگاری به سمت ستاره شدن پیش می‌رود. مشتریان آن، مانند الیزابت تیلور، آنا مگنانی، اینگرید برگمن و جینا لولوبریجیدا، شناخته‌شده‌ترین ستاره‌های سینمای آن دوران بودند. آنها به Bulgari دید بسیار خوبی دادند.

این شرکت گسترش یافت و بوتیک های جدیدی را در سراسر جهان افتتاح کرد. وارد عرصه های لوکس دیگر، عمدتا ساعت سازی، عطرها و کالاهای چرمی شد. همچنین سایر شرکت های فعال در آن زمینه ها را خریداری کرد. در سال 2011، خانواده بولگاری اکثریت سهام خود در بولگاری را به گروه LVMH فروختند. در مقابل، آنها سهم اقلیت LVMH را دریافت کردند.

با قدرت LVMH، بولگاری این قدرت را داشت که به عنوان یک برند جواهرات سطح بالا، جاه طلب تر شود. شبکه بوتیک های خود را گسترش داد و با مشارکت گروه ماریوت وارد بخش مهمان نوازی شد.

6 – ون کلیف و آرپلز (Van Cleef & Arpels)

سال تاسیس: 1896

گروه: ریچمونت

اگر مکانی وجود دارد که تعادلی عالی از زیبایی و تجمل را ارائه می دهد، این مکان Place Vendome در پاریس است. و در طرف دیگر Chaumet، درست روبروی ورودی ریتز، جایگاه یکی دیگر از بازیگران اصلی عرصه تجمل مطلق وجود دارد: ون کلیف و آرپلز (Van Cleef & Arpels).

مجموعه های قابل توجه

بین معروف‌ترین ساخته‌های ون کلیف و آرپلز، به غیر از Chapeau Chinois، خط الحمرا را می‌بینیم، با طراحی متمایز صلیب لوبدار آن که نشان‌دهنده شانس، عشق، ثروت و سلامتی است.

تاریخچه مختصر

این شرکت که اکنون یکی از مشهورترین برندهای لوکس جهان است، در سال 1896 شروع به کار کرد. استل آرپلز، دختر یک فروشنده سنگ های قیمتی، در سال 1895 با آلفرد ون کلیف، پسر یک سنگ شکن ازدواج کرد. عشق و مهارت، که پیامدهای مهمی در دنیای کمیاب جواهرات لوکس داشت.

در سال 1906، دو خانواده یک مغازه در میدان وندوم باز کردند. این شرکت بلافاصله پس از هجوم مسافران ثروتمندی که در ریتز اقامت داشتند، طرفدارانی به دست آورد. با این موفقیت، آنها مغازه‌هایی را در معروف‌ترین مکان‌های تعطیلات مانند دوویل، ویشی و مونتکارلو باز کردند.

این شرکت هم از نظر شهرت و هم از نظر مهارت فنی رشد کرد. طرح Chapeau Chinois آن، که در دهه بیست معرفی شد، فرهنگ خاور دور را ارج نهاد و به یک کلاسیک فوری تبدیل شد. مجموعه اسرارآمیز، تکنیک پیچیده ای از جواهرسازی است که در سال 1933 توسط ون کلیف و آرپلز به ثبت رسید و هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد، به طوری که سنگ های قیمتی به طور محکم در قاب جواهرات محصور می شدند در حالی که هیچ شاخک دیده نمی شد. این به مزون اجازه داد تا قطعاتی با خلوص سبک تقریباً دست نیافتنی ایجاد کند.

پرنسس گریس موناکو به صورت ویژه ای به خلاقیت های مزون علاقه داشت، مانند جکی اوناسیس، دوشس ویندزور، الیزابت تیلور، و اعضای خانواده سلطنتی و اشراف در سراسر جهان.

ون کلیف و آرپلز امروزی، در حالی که به ساخت خلاقیت های هنری خود در جواهرات را ادامه می دهد، در زمینه های دیگر مانند ساعت سازی و عطرسازی نیز گسترش یافته است و در میان بهترین برندهای لوکس شناخته شده، بخش مهمی از گروه ریچمنت است که به آن در سال 1999 دست یافت.

7 – شومت (Chaumet)

سال تاسیس: 1780

همچنین به عنوان: خانه Chaumet شناخته می شود

ادعای شهرت: قدیمی ترین جواهرساز که هنوز در حال فعالیت است

گروه: LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton – شرکت لویی ویتون و هنسی

شومت (Chaumet) قدیمی ترین برند جواهرات برتر است که هنوز در تجارت است، اگرچه دیگر به خانواده بنیانگذار آن تعلق ندارد. از سال 1987، شومت بخشی از گروه لوکس LVMH است.

مجموعه های قابل توجه

برجسته ترین مجموعه های شومت عبارتند از Liens، Josephine، Bee my love و Attrape-moi.

تاریخچه مختصر

شئمت توسط ماری اتین نیتو (Marie-Étienne Nitot) در سال 1780 تأسیس شد. نیتوت شاگرد معروف Aubert (در آن زمان جواهرساز ملکه ماری آنتوانت) بود که بر بازار تسلط داشت. این امر ادامه یافت تا اینکه انقلاب فرانسه آمد، سیستم قدرت قدیمی را ویران کرد و سلسله جدیدی را بر جای گذاشت: سلسله ناپلئون بناپارت.

نیتوت از طریق صنعتگری خود مورد توجه رژیم جدید قرار گرفت و در سال 1802 جواهرساز رسمی ناپلئون اول شد. او تمام جواهرات رسمی امپراتور از جمله تاج او را طراحی کرد.

در طول سالها، حتی پس از مرگ ناپلئون، شرکت شومت رشد کرد و در سراسر جهان گسترش یافت. یک فروشگاه در لندن افتتاح کرد و به یکی از تامین کنندگان رسمی تاج و تخت انگلیسی تبدیل شد – بین مشتریانش که تعداد آنها ملکه ویکتوریا نیز هستند.

این نام در سال 1885 با ازدواج جوزف شومت و آخرین وارث صاحبان آن زمان، خانواده مورل، شومت شد.

مقر نمادین شرکت در 12، Place Vendome، در سال 1907 تاسیس شد.

پس از آن مزون فعالیت های خود را گسترش داد و در سال 1970، زمانی که برند تاریخی Breguet را مجدداً راه اندازی کرد، به ساعت سازی مشغول شد. امروزه شومت یکی از شناخته شده ترین برندهای جواهرات لوکس در جهان است. این شرکت همچنان به خلق نقوش جواهرات خود مانند Liens، Bee my love و Josephine برای خریداران در سراسر جهان ادامه می دهد.

تحت هدایت گروه LVMH، شومت در سراسر جهان، به ویژه در شرق دور گسترش یافته است. در حال حاضر، بیش از 25 درصد از تجارت آن در چین انجام می شود.

8 – بوسلاتی (Buccellati)

سال تاسیس: 1919

گروه: ریچمونت

مجموعه های قابل توجه

قابل توجه ترین مجموعه های بوسلاتی عبارتند از Étoilée، Ghirlanda، اپرا، Tulle، Ramage و Rombi.

تاریخچه مختصر

ماریو بوچلاتی این نمادین ترین برند جواهرات لوکس، هلدینگ بوچلاتی ایتالیا را در سال 1919 تأسیس کرد. او از سنت خانوادگی پدربزرگش، کونتاردو بوچلاتی، که در اواسط دهه 1800 به عنوان زرگر کار می کرد، استفاده کرد.

ماریو در سال 1903 در موسسه معتبر بلترامی و بسناتی شاگردی کرد. استعداد او مورد توجه قرار گرفت و او در میان مشتریان رو به رشد خود که به گسترش شهرت او در سطح بین المللی کمک کردند کاملاً مشهور شد.

یکی از مشهورترین مشتریان و طرفداران او گابریل دآنونزیو معروف بود که از او به عنوان “شاهزاده جواهرات” و “ماسترو پاراگون کوپلا” – یعنی استاد بی همتای طلاسازان – یاد می کرد.

با حمایت فعال چنین حامی، رشد شرکت بسیار سریع بود و چندین فروشگاه در معتبرترین مکان ها مانند میلان، رم، فلورانس، نیویورک و پالم بیچ افتتاح کرد.

پس از مرگ بنیانگذار، پسرانش به رشد شرکت ادامه دادند، یکی از آنها برندی را به نام جیانماریا بوچلاتی تأسیس کرد، اما در نهایت به تجارت خانوادگی بازگشت.

سبک طراحی های مزون بسیار منحصر به فرد است. بوسلاتی از دنیای کلاسیک و رنسانس الهام می گیرد و آن را با استفاده از تکنیک های نوآورانه ترکیب می کند، از سطوح بافت دار و حکاکی استفاده می کند تا سبکی ایجاد کند که قطعات آن را متمایز می کند.

قطعات جواهرات با طراحی پیچیده آن، که توسط شبکه ای از استادکاران با دست کار شده است، ظاهراً اثیری و غیرممکن است، و جواهرات را حتی کمیاب تر و گرانبهاتر نشان می دهد.

جواهرات بوپلاتی به گونه ای طراحی شده است که مانند مواد طبیعی ابریشم، داماسک، توری یا کتان به نظر برسد.

خانواده بوچلاتی در سال 2016 اکثر سهام شرکت را به صندوق چینی Gansu Gangtai فروخت. امروز، این شرکت در 14 کشور فعالیت می کند و به ماموریت خود در بین مارک های جواهرات سطح بالا در سراسر جهان ادامه می دهد تا زیبایی بی انتها خلاقیت های خود را گسترش دهد.

9 – خانه بولین (House of Bolin)

سال تاسیس: 1791

همچنین به عنوان: W.A. Bolin شناخته می شود

ادعای شهرت: قدیمی ترین جواهرساز متعلق به خانواده در حال فعالیت

اگر نه اولین، یکی از اولین برندهای جواهرات لوکس موجود، که هنوز در دست خانواده موسس آن است، خانه بولین است که با نام W.A. Bolin نیز شناخته می شود.

مجموعه های قابل توجه

بولین بیشتر به خاطر تاج هایش، به ویژه تاج ولادامیر معروف است.

تاریخچه مختصر

این شرکت در سن پترزبورگ، یکی از کلان شهرهای اصلی اروپا در آن زمان تاسیس شد. این شرکت توسط جواهرساز آلمانی الاصل آندریاس رومپلر در سال 1790 تأسیس شد که قرار بود تا سال 1796 به عنوان جواهرساز دربار امپراتوری روسیه منصوب شود.

این شرکت برای یک قرن به رونق خود ادامه داد و در نهایت مغازه های دیگری را افتتاح کرد. پس از اینکه کارل ادوارد بولین در سال 1833 برای کار در این تجارت آمد و با یکی از دختران رومپلر ازدواج کرد، نام خود را تغییر داد. هجوم سایر جواهرسازان مشهور خارجی سلطه آن را به خطر انداخت، که بین آنها بوشرون و فابرژ معروف، که برای وارد شدن به تجارت بسیار پرسود هیئت همراهان تاج و تخت روسیه رقابت داشتند.

همه ما می دانیم که انقلاب بلشویکی همه چیزهایی را که به تزارهای قدیمی مرتبط بود لغو کرد، اما وارثان بولین خوش شانس بودند. اجداد آنها ملیت سوئدی داشتند و تابعیت خود را حفظ کرده بودند.

بنابراین، قبل از فرا رسیدن اکتبر سرخ، آنها در نهایت ابتدا به آلمان و سپس به استکهلم با شرکت خود نقل مکان کردند و به جواهرسازان منصوب تاج سوئد تبدیل شدند.

خانه مدرن بولین یک برند انحصاری جواهرات برتر است و حتی امروز نیز به تجارت خود ادامه می دهد. چند سال پیش، مزون به دلیل ایجاد حلقه نامزدی که شاهزاده ویکتوریا، ولیعهد سوئد قبل از عروسی او با شاهزاده دانیل در سال 2010 به دست می‌کرد، به شهرت رسید.

پیمایش به بالا