راهنمای جامع سنگ‌های ماه تولد و خواص فوق‌العاده آن‌ها

فهرست مطالب

 

الماس

فروردین : تسخیر ناپذیری و عشق ابدی تعبیر میشود و عالیترین و با ارزشترین سنگ جواهر است به تراش خورده ها آن برلیان گفته میشود سنبل عشق جاودانه، بخشندگی، صداقت و محبت نسبت به دیگران است.  الماس باعث نیرو بخشیدن به دو نیم کره مغز، مخچه، اعصاب و انشعابات آن میشود. همینطور برای درمان بیماری های صرع و عدم تعادل بسیار مفید است.

 الماس باعث تقویت اعضای دفع کننده بدن مثل کلیه، مثانه می شود و غده تیموس را تحریک میکند. در ضمن از به وجود آمدن سنگ کلیه مثانه و کیسه صفرا نیز جلوگیری میکند الماس به ما یاد می دهد در زندگی شکست ناپذیر باشیم .

زمرد

اردیبهشت : دومین سنگ با ارزش در جهان زمرد است این ارزش صرفا به خاطر زیبایی  و رنگ سبز دلنشین زمرد نیست خواص درمانی و روحی این سنگ بی شمار است زمرد برای بیماری های قلبی از جمله سستی ،ضعف عضلات قلب و همه نوع مشکلات قلبی مفید است.

 این سنگ کمک شایانی برای درمان بیماری های سختی از جمله تسلب شراین ،پارکینسون و صرع میکند فشار خون را نرمال و بیماری های خونی را درمان میکند . درمان زخم معده، روده، درد های ناحیه ستون فقرات و رماتیسم و مفاصل از تخصص زمرد است. غده پانکراس، لنف، کبد و تیموس را نیرو می بخشد حساسیت و زود رنجی را کاهش می دهد زمرد به ما الهام گرفتن ، شم قوی، نظم، صلح و نبوغ را هدیه میکند.

مروارید

خرداد : این ماده از ترشح اسید کربنیک سنگ آهک در داخل صدف تشکیل می شود مروارید سمبل عشق، شادی، ثروت، افتخار و طول عمر است و همواره مظهر تواضع پاکدامنی و معصومیت بوده و سمبلی برای یک ازدواج شاد و موفق محسوب میشود . مروارید اعصاب ،غدد فوق کلیه، طحال ،چشم ها و معده و روده را تقویت میکند، همچنین برای کسانی که از کمبود کلسیم رنج میبرند بسیار مفید است . مروارید برای تب و سردرد نیز میتواند مفید باشد.  مروارید تغییرات ناگهانی خلق و خوی، اضطراب و نگرانی ها را از بین میبرد . طیف رنگی مروارید امروزه از سفید تا مشکی شامل رنگهای: صورتی ،نارنجی، طلایی، نقره ای و بادمجانی نیز در دسترس است

یاقوت قرمز

تیر : یاقوت قرمز سومین سنگ با ارزش و گرانبهای دنیاست در گذشته توصیه میکردند از یاقوت بر علیه بیماریهای ویروسی و اپیدمی (همه گیر) و التهابات مفاصل استفاده شود در قرن ما عموما برای درمان بیماریهای قلبی جریان خون و تقویت غدد فوق کلیه، فشار خون پایین، ضعف، تب، نیروی بخشی به سیستم دفاعی بدن و طحال استفاده میشود . یاقوت قرمز در حالت تمرکز موجب پرورش نیروها و انرژی های معنوی میشود این سنگ توانایی نیرو زندگی شهامت و شجاعت به صاحبش و باعث حمایت از آرزوها مانع از خیانت و بی وفایی به شریک زندگی میشود برای درمان تب لازم است یاقوت قرمز را روی پیشانی یا در کف دستتان قرار دهید .

پریدوت

مرداد : نام فارسی و شناخته شده این سنگ در ایران زبرجد است دارای رنگ سبز زیتونی زیبایی است. پریدوت تبحر کافی برای درمان بیماریهای پوستی اگزما و اکنه دارد، استخوان ها را تقویت، گردش جریان خون را بهبود و قلب را نیرو میبخشد. پریدوت ما را در برابر تاثیرات همنوعانمان حفظ میکند(چشم زخم ) پریدوت در ما روشنی بصرت ایجاد میکند و ما را در برابر غم و اندوه و ناراحتی ها مقاوم میکند . برای درمان مشکلات پوستی کافیست که پریدوت را 12 ساعت در روغن زیتون یا آب قرار داده و روی پوست بریزید بدون ماساژ.

یاقوت کبود

شهریور : یاقوت کبود دارای خاصیت شفا بخشی بی شماریست و در اینجا به نکات برجسته آن اشاره میکنیم، اصلاح و ترمیم پوست، مو و ناخن توسط ارتعاشات نورانی اش نیرو بخشی به سیستم عصبی، درمان و کمک به بهبود دردهای رماتیسمی، سردرد های شدید، نقرس یا بیماریهای مفصلی، قولنج، سوزش معده، ناراحتی های گوارشی و سینوس ها، تومورها، زخم ها و خونریزی ها بخصوص بعد از اعمال جراحی، بی خوابی و سرگیجه بثورات پوستی و عصبانیت … یاقوت کبود برای کمک به بیماری های روحی و ذهنی و روانی نیز مورد استفاده میتواند قرار بگیرد، این سنگ بدون آنکه فرد حامل احتیاجی به مداخله آگاهانه داشته باشد انرژی ها را به هم متصل میکند. یاقوت کبود سنگ (خردمندان ) نامیده میشود یاقوت سمبل واقعیت و وفاداری عقل و خرد است.

اوپال

مهر : این سنگ عقیق سلیمانی در قدیم نامیده میشد. اوپال دررنگهای پایه به رنگ سفید سبز قهوه ای و سیاه یافت میشوند اوپال حامی بسیار موثری برای دستگاه گوارش، گلبول های قرمز در خون را زیاد می کند . در نتیجه برای درمان سرطان خون موثر است اوپال سفید چشمانمان را به واقعیت زندگی و افکار درونی باز می کند و نیروی مثبت را در منفی ادغام میکند . اوپال افسردگی را تسکین میدهد و همچنین صبر و تحمل را زیاده کرده و ایجاد شادی و روشنایی و شم قوی شده و در نتیجه اعتماد به نفس بالایی در اختیار شماست. اوپال به نام تلسم خوشبختی نامیده میشود و از مواد آرایشی و عطر و مواد شیمیایی متنفر است.

سیترین

آبان : سنگ سیترین زرد رنگ است از مهمترین خواص سیترین در مان افسردگی و مشکلات روحی و روانی و همچنین درمان عوارض دیابت و سوخت ساز سلولی را تسکین میدهد. سوخت و ساز را در بدن افزایش داده و سیستم دفاعی و جریان خون کبد ، کلیه ها و قلب را تقویت میکند و همچنین متولیدن آبان ماه میتوانند از یاقوت زرد که دارای تمام خواص یاقوت ها شامل تقویت سیستم اعصاب و نگرانی و افسردگی و سیستم ایمنی و سنگی نیرومند برای مدیتیشن میباشد یاقوت زرد به خاطر داشتن طیف رنگ زرد و جلا و زیبایی که داراست کم یاب و گرانبهاست و برای تمام متولیدن میتوان توصیه کرد چرا که تمام خواص سنگها در این سنگ مهیاست.

گارنت

دی : گارنت سنگی شفاف به رنگ قهوه ای روشن و درخشنده است گارنت پلاسمای خون و گلبولهای سفید را زیاد میکند و کم خونی را درمان میکند. باعث تقویت قلب و تنظیم جریان خون میشود به مجراهای مویرگی که نقش مهمی در نایژها و ریه ها دارند و به کلیه و طحال و کبد نیز نیرو میخشد خستگی و نتایج حاصل از آن و تحلیل قوا و آشفتگی ذهنی را از بین می برد. گارنت در درمان التهابات مفصلی، رماتیسم، مشکلات پوستی موثر است و به مغز نیرومی دهد گارنت به ما شادی و نیروی زندگی میدهد. گارنت به ما شجاعت، قدرت ،اراده و اعتماد به نفس می دهد گارنت سنگی عالی برای مدیتیشن به حساب می رود .

آمیتیست

بهمن: آمیتیس سنگی بنفش رنگ از خانواده کوارتز است . می تواند درد های ناحیه سر، میگرن فشارهای عصبی را تسکین میدهد آمیتیس غدد و هورمون ها را تقویت و سوخت و ساز سلولی را افزایش می دهد دیابت را درمان و اضطراب و کابوسها را از بین می برد آمیتیس برای کودکانی که دستخوش حمله های عصبی و خشم میشوند برای بیماران مبتلا به هیستیری و صرع کمک کننده بزرگی است. آمیتیس برای کم خونی سرگیجه های عصبی و روانی اختلاط چشمی میتواند موثر باشد آمیتیس ما را در برابر ارتباطات روحی و معنوی حمایت میکند و باعث انصاف و منطق در فرد میشود. آمیتیس به ما تسلای قدرت، شادی و شجاعت هدیه میکند.

آکوامارین

اسفند : آکوامارین به معنای آبی دریاست و رنگ آبی عمیق آن یاد آور نامش است آکوامارین مخصوص بیماریهای مجرای تنفسی ، برونشیت ریه ها و ناراحتی های ناحیه گردن است التهابات حنجره را درمان و تارهای صوتی را تقویت میکند. آکوامارین باعث تقویت قلب میشود و از آنفارکتوس و عضله های قلبی جلوگیری میکند ، همچنین سیستم دفاعی و تیموس را تقویت می خشد. آکوامارین برای حساسیت و آلرژی چشمی موثر است آکوامارین قدرت بیان و هوش را افزایش می دهد و بسیار برای هنرپیشگان موسیقی دان ها موثر میباشد و آنها را در هنرشان حمایت میکند.

پیمایش به بالا