راهنمای جامع برای انتخاب بهترین حلقه نامزادی در سال 1403

انتخاب یک حلقه نامزدی عالی یک رویداد مهم است. این نه تنها نمادی از عشق و تعهد است، بلکه جواهری است که برای یک عمر ماندگاری دارد. با توجه به عوامل بسیار زیادی، از برش الماس گرفته تا سبک باند، این روند می تواند هم هیجان انگیز و هم طاقت فرسا باشد.

guide-to-get-engagement-ring-1

فهرست مطلب

در این مقاله شما را با هنر انتخاب حلقه نامزدی راهنمایی می کنیم. ما با دو متخصص صحبت کردیم تا نظرات و توصیه های آنها را در مورد انتخاب حلقه مناسب برای شما دریافت کنیم، چه می خواهید یک نفره کلاسیک، یک بیضی ست مدرن و یا یکی در این بین، ما اطلاعات و بینش هایی را برای شما فراهم کرده ایم تا به شما در این انتخاب مهم کمک کنیم.

 

درک چهار سی (4Cs)

وقتی صحبت از الماس به میان می آید، باید در مورد چهار سی یا 4Cs بدانید، مجموعه ای از چهار ویژگی اساسی که برای ارزیابی و درجه بندی کیفیت الماس استفاده می شود. برای هر یک از 4Cها – تراش، شفافیت، رنگ، وزن قیراط – معیارهای خاصی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید و ترکیب هر یک از عوامل به تعیین ارزش الماس کمک می کند.

برش

اصطلاح “برش” به شکل الماس اشاره دارد. برخی از محبوب ترین برش ها عبارتند از گرد، بیضی، زمرد، بازی یک نفره یا شاهزاده خانم، اما تنوع بسیار زیادی از برش های منحصر به فرد وجود دارد که ممکن است هنگام خرید حلقه رویایی خود پیدا کنید. باکلی کایل می‌گوید در حالی که برش‌هایی مانند برلیانت گرد ممکن است به دلیل شکل چند وجهی‌شان که حداکثر درخشندگی را در هنگام برش به میان می‌آورد ارزش بیشتری داشته باشند، به گفته باکلی کایل، همیشه باید سبک شخصی خود را در نظر بگیرید. ممکن است بر اساس سلیقه، شکل ترجیحی داشته باشید، یا ممکن است بخواهید سبکی را انتخاب کنید که به خوبی با شکل دست شما کار کند. باکلی کایل توصیه می‌کند که سنگ‌های خانواده‌های بیضی و گلابی‌شکل می‌توانند انگشتان را دراز کنند، و برای کسانی که دست‌های کوچک‌تری دارند، شکل الماس کوچک‌تر متناسب با انگشت شما به نظر می‌رسد.

رنگ

وقتی صحبت از رنگ الماس طبیعی به میان می‌آید، ما در مورد کمبود رنگ صحبت می‌کنیم – هر چه سنگ به بی رنگ نزدیک‌تر باشد، کمیاب‌تر و ارزشمندتر است. با بیشتر الماس ها، ممکن است نتوانید رنگ آنها را به راحتی تشخیص دهید. باکلی کایل توصیه می کند: برای مصرف کننده معمولی، اکثر الماس های طبیعی بی رنگ به نظر می رسند. در واقع، آنها اغلب دارای تناژهای اندکی از زرد یا قهوه ای هستند. موسسه گوهرشناسی آمریکا دارای طیف رنگی استاندارد شده ای است که رنگ الماس را با D بالاترین استاندارد بی رنگی درجه بندی می کند: الماس های D-F بی رنگ هستند. الماس های G-L “تقریبا بی رنگ هستند.” و الماس های M-Z دارای آثار رنگی هستند.

guide-to-get-engagement-ring-2

وضوح

هنگامی که در مورد شفافیت یک الماس طبیعی بحث می کنیم، به عدم وجود اجزای طبیعی اشاره می کنیم که میلیاردها سال پیش در آنها شکل گرفته است. باکلی کایل می‌گوید: «الماس‌های طبیعی که هیچ گونه گنجایشی ندارند، بسیار کمیاب هستند و بی‌عیب نامیده می‌شوند. آنها برخی از با ارزش ترین الماس های طبیعی جهان را تشکیل می دهند. در حالی که از نظر ارزش پولی، گنجاندن می تواند آن را کاهش دهد، همچنین می تواند مهم باشد که به یاد داشته باشید که بیشتر الماس ها دارای نوعی گنجاندن هستند، و آنها می توانند ویژگی هایی باشند که الماس را متمایزتر می کند – درست مانند هر اثر انگشت منحصر به فرد، بنابراین هر الماس است! باکلی کایل خاطرنشان می کند: «ممکن است یک الماس طبیعی وجود داشته باشد که دارای یک گنجاندن، یک رنگ خاص یا یک ویژگی جذاب دیگر باشد که با شما صحبت کند.

وزن قیراط

“C” نهایی از چهار وزن قیراط است که به اندازه یک الماس اشاره دارد. در ایالات متحده، اندازه متوسط حلقه نامزدی یک قیراط است، اما انتخاب الماس اندازه مناسب برای شما می تواند به عوامل مختلفی از جمله بودجه و سلیقه شخصی بستگی داشته باشد. باکلی کایل برای تعیین وزن قیراط ترجیحی خود توصیه می‌کند اندازه‌های مختلف را امتحان کنید. او توصیه می‌کند: «شاید فکر کنید می‌دانید چند قیراط می‌خواهید، سپس متوجه شوید که چیزی کوچک‌تر یا بزرگ‌تر می‌خواهید، وقتی آن را امتحان کردید».

 

قهمیدن تنظیمات مختلف حلقه ها

هنگامی که یک الماس را بر اساس معیارهای بالا انتخاب کردید، باید در نظر بگیرید که چگونه آن را در یک حلقه به روش دلخواه خود قرار دهید. Mobley به ما اطلاعاتی در مورد چند اصطلاح رایج در مورد تنظیمات الماس داد، اما او همچنین اشاره کرد که این روزها تنظیمات به ظاهر نامحدود حلقه نامزدی وجود دارد که ممکن است در نظر بگیرید. او می‌گوید: «من 18 سال است که در این صنعت هستم و هنوز هم همیشه از خلاقیت و نبوغ طراحان جواهرات شگفت‌زده هستم. “این بخشی از چیزی است که جواهرات الماس را بسیار خاص می کند.” اما برای راهنمایی کلی برای شروع، در اینجا چند اصطلاح وجود دارد که باید بدانید.

شاخک

شاخک به نحوه چسباندن الماس در حلقه اشاره دارد – شاخک ها قطعات فلزی کوچکی هستند که روی الماس منحنی می شوند تا آن را در جای خود روی حلقه نگه دارند. به گفته موبلی، اکثریت قریب به اتفاق الماس ها، در هر شکل و اندازه، با شاخک ها ساخته می شوند و این تکنیک هزاران سال است که وجود داشته است. مزیت تنظیم شاخک این است که الماس را محکم می کند و در عین حال به شما امکان می دهد بیشتر جواهر را از طرفین ببینید و درخشندگی الماس را افزایش می دهد. برخی از معایب شاخک ها این است که لباس ها و سایر مواد می توانند به شاخک ها گیر کنند و به مرور زمان اگر جواهرات خود را تمیز نگه ندارید، خاک زیر آنها جمع می شود. شاخک ها همچنین می توانند به مرور زمان نازک شوند و برای حفظ امنیت الماس شما نیاز به تعمیر دارند. موبلی توصیه می‌کند: «توصیه می‌کنم هر سال از جواهرسازتان بخواهید شاخک‌هایتان را بررسی کند تا مطمئن شود از مشکلات احتمالی که می‌تواند باعث از دست دادن الماس شما شود، پیشی بگیرید.»

قاب

در حالت قاب، بر خلاف یک شاخک، هیچ تکه کوچک فلزی بر روی الماس منحنی نیست. در عوض، یک لبه یا یقه فلزی اطراف سنگ وجود دارد تا آن را در جای خود نگه دارد. Mobley می‌گوید: «قاب‌بندی مطمئناً مطمئن‌ترین حالت برای الماس است، زیرا هیچ شاخکی برای پوشیدن در طول زمان وجود ندارد. علاوه بر این، تنظیمات قاب معمولاً در بالا صاف‌تر هستند و به اندازه شاخک‌ها کثیف‌تر نمی‌شوند، زیرا کناره‌ها و پایین معمولاً بسته هستند. با این حال، تنظیم کمتر باز به این معنی است که نور کمتری به الماس می رسد و ممکن است به اندازه تنظیمات دیگر درخشان به نظر نرسد.

هاله

تنظیم هاله، بر خلاف شاخک یا قاب، به نحوه ثابت شدن الماس در جای خود اشاره نمی کند، بلکه به سبکی از حلقه اشاره دارد که در آن یک یا چند ردیف از الماس های کوچکتر در اطراف الماس مرکزی قرار گرفته اند. این کار را می توان به روش های مختلفی انجام داد، از جمله تنظیمات شاخک و قاب. موبلی خاطرنشان می‌کند که تنظیم هاله این توهم را ایجاد می‌کند که الماس مرکزی شما بسیار بزرگتر است، زیرا محیط الماس‌های کوچک‌تر اضافه شده است. روشی با بودجه بیشتر.» موبلی همچنین اشاره می‌کند که هاله‌ها عمدتاً با الماس‌های گرد شروع شدند، اما طراحان استفاده از آن‌ها را تقریباً با هر اندازه و شکل الماسی که فکرش را بکنید گسترش داده‌اند.

guide-to-get-engagement-ring-3

چگونه اندازه حلقه مناسب را تعیین کنیم

جای تعجب نیست که اولین قدم در تعیین اندازه حلقه مناسب اندازه گیری انگشت شماست. شما می توانید این کار را با مراجعه به جواهر فروشی انجام دهید، یا اگر ترجیح می دهید در خانه انجام دهید، می توانید این کار را با یک تکه کاغذ و یک خط کش انجام دهید، یا می توانید مجموعه ای ارزان قیمت از گیج ها را سفارش دهید که به شما کمک می کند اندازه خود را اندازه گیری کنید. خود. اما حتی زمانی که اندازه تقریبی درست را می‌دانید، باکلی کایل اکیداً به شما توصیه می‌کند که کمی وقت بگذارید و حلقه‌ها را امتحان کنید و ببینید از چه نوع تناسبی بیشتر لذت می‌برید. در اینجا چند نکته وجود دارد که او توصیه می کند در نظر گرفته شود:

  • دلایل افزایش سایز: برخی نوارها، از جمله نوارهای ضخیم تر و آنهایی که کمتر گرد و مربع تر هستند، ممکن است نیاز به اندازه گیری داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که می توانند از روی بند انگشتان شما سر بخورند.
  • حلقه های اضافی: باکلی کایل می گوید: عاقلانه است که فکر کنید در آینده چه حلقه های دیگری را می توانید با حلقه نامزدی خود بزنید. واضح ترین مورد اضافه کردن، گروه عروسی شما است، اما در نظر بگیرید که آیا ممکن است بخواهید به طور بالقوه حلقه هایی برای جشن سالگرد اضافه کنید. شما می خواهید هر حلقه اضافه شده به راحتی در کنار هم قرار بگیرد.
  • تورم: به گفته باکلی کایل، شما هرگز نمی خواهید انگشترتان خیلی محکم باشد، زیرا طبیعی است که انگشتانتان با فعالیت های مختلف و در آب و هوای مختلف متورم شوند. او توصیه می کند: “همیشه برای داشتن فضای کمی برنامه ریزی کنید تا حلقه شما همیشه احساس راحتی کند.”

تنظیم بودجه

علیرغم آنچه ممکن است برخی تبلیغات جواهرات به شما گفته باشند، هیچ مقدار مشخصی از حقوق یا ارزش دلاری برای خرج کردن در حلقه نامزدی مناسب‌تر نیست. موبلی می‌گوید: «مردم فقط باید چیزی را خرج کنند که با آن راحت هستند. توصیه می کنم هنگام تعیین بودجه خود درآمد، اهداف سرمایه گذاری آینده، پس انداز و بدهی خود را در نظر بگیرید. اگر قصد دارید با شریک خود وارد رینگ شوید، باید این مکالمات را با هم انجام دهید تا مطمئن شوید که با بودجه خود هماهنگ هستید.” برای اکثر مردم، برنامه این است که حلقه نامزدی بخرند و آن را تا آخر عمر نگه دارند و احتمالاً آن را به بچه ها بسپارند. اما اگر فکر می کنید ممکن است بخواهید حلقه خود را در طول سال ها ارتقا دهید، می توانید در نظر بگیرید که نشان داده شده است که الماس های طبیعی سالانه 3 درصد ارزش دارند.

 

کجا بخریم

وقتی صحبت از جواهرات به میان می‌آید، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد – اما شما باید با دقت انتخاب کنید! موبلی می‌گوید: «یک جواهرساز خوب رابطه‌ای است که باید برای یک عمر داشته باشید». “آنها می توانند شما را در خریدهای نقطه عطف خود راهنمایی کنند و برای همیشه برای چکاپ، تمیز کردن و تعمیر جواهرات در آنجا باشند.” پس چگونه یکی را پیدا کنیم؟ Mobley توصیه می‌کند که قبل از خرید هر زمان که می‌توانید با خانواده و دوستان خود صحبت کنید تا توصیه‌هایی در منطقه خود داشته باشید، نظرات را بخوانید و جواهرات خوب را ببینید.

 

در نهایت، جستجوی حلقه نامزدی ایده آل شما یک سفر شخصی است. یادگیری در مورد معیارهای فنی مانند 4Cs و تنظیمات مختلف می تواند نقطه شروع مفیدی باشد، اما در نهایت، تصمیم باید بر اساس سبک شما، ملاحظات مالی و نمادهای عمیق عشق و تعهد باشد که نشان دهنده آن است.

پیمایش به بالا