سنگ های ماه تولد - جواهر فروشی مقصودی
15
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15,single-format-standard,bridge-core-2.7.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-26.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0.1,vc_responsive
 

سنگ های ماه تولد

الماس

فروردین : تسخیر ناپذیری و عشق ابدی تعبیر میشود و عالیترین و با ارزشترین سنگ جواهر است به تراش خورده ها آن برلیان گفته میشود سنبل عشق جاودانه، بخشندگی، صداقت و محبت نسبت به دیگران است.  الماس باعث نیرو بخشیدن به دو نیم کره مغز، مخچه، اعصاب و انشعابات آن میشود. همینطور برای درمان بیماری های صرع و عدم تعادل بسیار مفید است.

الماس باعث تقویت اعضای دفع کننده بدن مثل کلیه، مثانه می شود و غده تیموس را تحریک میکند. در ضمن از به وجود آمدن سنگ کلیه مثانه و کیسه صفرا نیز جلوگیری میکند الماس به ما یاد می دهد در زندگی شکست ناپذیر باشیم .

زمرد

اردیبهشت : دومین سنگ با ارزش در جهان زمرد است این ارزش صرفا به خاطر زیبایی  و رنگ سبز دلنشین زمرد نیست خواص درمانی و روحی این سنگ بی شمار است زمرد برای بیماری های قلبی از جمله سستی ،ضعف عضلات قلب و همه نوع مشکلات قلبی مفید است.

این سنگ کمک شایانی برای درمان بیماری های سختی از جمله تسلب شراین ،پارکینسون و صرع میکند فشار خون را نرمال و بیماری های خونی را درمان میکند . درمان زخم معده، روده، درد های ناحیه ستون فقرات و رماتیسم و مفاصل از تخصص زمرد است. غده پانکراس، لنف، کبد و تیموس را نیرو می بخشد حساسیت و زود رنجی را کاهش می دهد زمرد به ما الهام گرفتن ، شم قوی، نظم، صلح و نبوغ را هدیه میکند.

مرواید

خرداد : این ماده از ترشح اسید کربنیک سنگ آهک در داخل صدف تشکیل می شود مروارید سمبل عشق، شادی، ثروت، افتخار و طول عمر است و همواره مظهر تواضع پاکدامنی و معصومیت بوده و سمبلی برای یک ازدواج شاد و موفق محسوب میشود . مروارید اعصاب ،غدد فوق کلیه، طحال ،چشم ها و معده و روده را تقویت میکند، همچنین برای کسانی که از کمبود کلسیم رنج میبرند بسیار مفید است . مروارید برای تب و سردرد نیز میتواند مفید باشد.  مروارید تغییرات ناگهانی خلق و خوی، اضطراب و نگرانی ها را از بین میبرد . طیف رنگی مروارید امروزه از سفید تا مشکی شامل رنگهای: صورتی ،نارنجی، طلایی، نقره ای و بادمجانی نیز در دسترس است .

یاقوت قرمز

تیر : یاقوت قرمز سومین سنگ با ارزش و گرانبهای دنیاست در گذشته توصیه میکردند از یاقوت بر علیه بیماریهای ویروسی و اپیدمی (همه گیر) و التهابات مفاصل استفاده شود در قرن ما عموما برای درمان بیماریهای قلبی جریان خون و تقویت غدد فوق کلیه، فشار خون پایین، ضعف، تب، نیروی بخشی به سیستم دفاعی بدن و طحال استفاده میشود .

یاقوت قرمز در حالت تمرکز موجب پرورش نیروها و انرژی های معنوی میشود این سنگ توانایی نیرو زندگی شهامت و شجاعت به صاحبش و باعث حمایت از آرزوها مانع از خیانت و بی وفایی به شریک زندگی میشود برای درمان تب لازم است یاقوت قرمز را روی پیشانی یا در کف دستتان قرار دهید .

پریدوت

مرداد : نام فارسی و شناخته شده این سنگ در ایران زبرجد است دارای رنگ سبز زیتونی زیبایی است. پریدوت تبحر کافی برای درمان بیماریهای پوستی اگزما و اکنه دارد، استخوان ها را تقویت، گردش جریان خون را بهبود و قلب را نیرو میبخشد. پریدوت ما را در برابر تاثیرات همنوعانمان حفظ میکند(چشم زخم )  پریدوت در ما روشنی بصرت ایجاد میکند و ما را در برابر غم و اندوه و ناراحتی ها مقاوم میکند .

برای درمان مشکلات پوستی کافیست که پریدوت را ۱۲ ساعت در روغن زیتون یا آب قرار داده و  روی پوست بریزید بدون ماساژ.

یاقوت کبود

شهریور : یاقوت کبود دارای خاصیت شفا بخشی بی شماریست و در اینجا به نکات برجسته آن اشاره میکنیم، اصلاح و ترمیم پوست، مو  و ناخن توسط ارتعاشات نورانی اش نیرو بخشی به سیستم عصبی، درمان و کمک به بهبود دردهای رماتیسمی، سردرد های شدید، نقرس یا بیماریهای  مفصلی،  قولنج، سوزش معده، ناراحتی های گوارشی و سینوس ها، تومورها، زخم ها و خونریزی ها بخصوص بعد از اعمال جراحی، بی خوابی و سرگیجه بثورات پوستی و عصبانیت …

یاقوت کبود برای کمک به بیماری های روحی و ذهنی و روانی نیز مورد استفاده میتواند قرار بگیرد، این سنگ بدون آنکه فرد حامل احتیاجی به مداخله آگاهانه داشته باشد انرژی ها را به هم متصل میکند. یاقوت کبود سنگ (خردمندان ) نامیده میشود یاقوت سمبل واقعیت و وفاداری عقل و خرد است.

اوپال

مهر : این سنگ عقیق سلیمانی در قدیم نامیده میشد. اوپال دررنگهای پایه به رنگ سفید سبز قهوه ای و سیاه یافت میشوند اوپال حامی بسیار موثری برای دستگاه گوارش، گلبول های قرمز در خون را زیاد می کند . در نتیجه برای درمان سرطان خون موثر است اوپال سفید چشمانمان را به واقعیت زندگی و افکار درونی باز می کند و نیروی مثبت را در منفی ادغام میکند .

اوپال افسردگی را تسکین میدهد و همچنین صبر و تحمل را زیاده کرده و ایجاد شادی و روشنایی و شم قوی شده و در نتیجه اعتماد به نفس بالایی در اختیار شماست. اوپال به نام تلسم خوشبختی نامیده میشود و از مواد آرایشی و عطر و مواد شیمیایی متنفر است.

سیترین

آبان : سنگ سیترین زرد رنگ است از مهمترین خواص سیترین در مان افسردگی و مشکلات روحی و روانی و همچنین درمان عوارض دیابت و سوخت ساز سلولی را تسکین میدهد. سوخت و ساز را در بدن افزایش داده و سیستم دفاعی و جریان خون کبد ،  کلیه ها و قلب را تقویت میکند و همچنین متولیدن آبان ماه میتوانند از یاقوت زرد که دارای تمام خواص یاقوت ها شامل تقویت سیستم اعصاب و نگرانی و افسردگی و سیستم ایمنی و سنگی نیرومند برای مدیتیشن میباشد یاقوت زرد به خاطر داشتن طیف رنگ زرد و جلا و زیبایی که داراست کم یاب و گرانبهاست و برای تمام متولیدن میتوان توصیه کرد چرا که تمام خواص سنگها در این سنگ مهیاست.

فیروزه

آذر : بهترین نوع فیروزه نیشابوری آن است فیروزه چشم ها را نیرو می بخشد و درد گلو التهابات ریوی و مشکلات دستگاه تنفسی را درمان میکند در برابر افسردگی موثر است قلب را نیز نیرو     می بخشد فیروزه استرس را از شما دور میکند و بدن را در مقابل حملات ویروسی مقاوم می کند . فیروزه سنگی حامی به شمار میرود خصوصا در سفر فیروزه باعث اعتماد به نفس می شود و جرات لازم برای بیان استدلال هایمان را به ما میدهد ما را در برابر خواب های آشفته و کابوس ها حمایت میکند امواج منفی و مضر و آشفته را از ما دور میکند حتی انرژی مثبت را جذب شما میکند از این رو از قدیم الایام طبق سفارشات دینی سنگی عالی برای مقابله با چشم زخم عنوان شده است.

گارنت

دی : گارنت سنگی شفاف به رنگ قهوه ای روشن و درخشنده است گارنت پلاسمای خون و گلبولهای سفید را زیاد میکند و کم خونی را درمان میکند.  باعث تقویت قلب و تنظیم جریان خون میشود به مجراهای مویرگی که نقش مهمی در نایژها و ریه ها دارند و به کلیه و طحال و کبد نیز نیرو میخشد خستگی و نتایج حاصل از آن و تحلیل قوا و آشفتگی ذهنی را از بین می برد.

گارنت در درمان التهابات مفصلی، رماتیسم، مشکلات پوستی موثر است و به مغز نیرومی دهد گارنت به ما شادی و نیروی زندگی میدهد. گارنت به ما شجاعت، قدرت ،اراده و اعتماد به نفس می دهد گارنت سنگی عالی برای مدیتیشن به حساب می رود .

آمیتیس

بهمن: آمیتیس سنگی بنفش رنگ از خانواده کوارتز است . می تواند درد های ناحیه سر، میگرن فشارهای عصبی را تسکین میدهد آمیتیس غدد و هورمون ها را تقویت و سوخت و ساز سلولی را افزایش می دهد دیابت را درمان و اضطراب و کابوسها را از بین می برد آمیتیس برای کودکانی که دستخوش حمله های عصبی و خشم میشوند برای بیماران مبتلا به هیستیری و صرع کمک کننده بزرگی است. آمیتیس برای کم خونی سرگیجه های عصبی و روانی اختلاط چشمی میتواند موثر باشد آمیتیس ما را در برابر ارتباطات روحی و معنوی حمایت میکند و باعث انصاف و منطق در فرد میشود. آمیتیس به ما تسلای قدرت، شادی و شجاعت هدیه میکند.

آکوامارین

اسفند : آکوامارین به معنای آبی دریاست و رنگ آبی عمیق آن یاد آور نامش است آکوامارین مخصوص بیماریهای مجرای تنفسی ، برونشیت ریه ها و ناراحتی های ناحیه گردن است التهابات حنجره را درمان و تارهای صوتی را تقویت میکند. آکوامارین باعث تقویت قلب میشود و از آنفارکتوس و عضله های قلبی جلوگیری میکند ، همچنین سیستم دفاعی و تیموس را تقویت         می خشد.

آکوامارین برای حساسیت و آلرژی چشمی موثر است آکوامارین قدرت بیان و هوش را افزایش می دهد و بسیار برای هنرپیشگان موسیقی دان ها موثر میباشد و آنها را در هنرشان حمایت میکند.